Angielski coraz bardziej wchodzi do naszego języka. Coraz więcej słów w reklamach, nazwach, tabloidach, biznesie czy języku potocznym to słowa angielskie. Dla młodego pokolenia to naprawdę żaden problem. Już w szkole podstawowej język angielski jest nauczany obowiązkowo.

Natomiast dla starszego pokolenia, jeszcze dość licznego, jest to spore utrudnienie i stanowi duże wyzwanie. Nauczyć się i opanować język angielski w starszym wieku właściwie nie jest łatwo.

Co prawda istnieje mnóstwo bardzo dobrych szkół lub firm uczących angielskiego (angielski Kielce) w nowoczesny sposób, niemniej możliwości umysłowe ludzi starszych są jednak mniejsze niż młodzieży.

Angielski dla każdego?

nauka-angielskiegoSzybki angielski w rozmowie. Proste konwersacje z życia wzięte

Chcesz szybko nauczyć się mówić po angielsku? Korzystając z Prostych konwersacji poznasz zestawy gotowych zwrotów przydatnych w codziennych sytuacjach wraz z ich wymową. Dzięki nim będziesz umieć się przedstawić, wynająć pokój, zrobić zakupy, rozmawiać na tematy zawodowe i wiele więcej.

Z Moniką, studentką z Polski, która właśnie przyleciała do Londynu, do pracy na wakacje oraz z Anglikiem Maxem, twoja znajomość języka angielskiego znacznie się poprawi.

Samodzielna nauka z książki i nagrań pozwoli Ci na osiągnięcie spektakularnych efektów, ucząc się gdziekolwiek chcesz i kiedy chcesz – w domu, samochodzie, czy autobusie.

czytaj więcej …

Cóż zatem pozostaje przeciętnemu Polakowi, który chce czy często musi być na bieżąco i stosować choć w podstawowym zakresie język angielski? Nie ma wyjścia, musi się nauczyć, aby nie wypaść z gry.
Do tego dochodzi coraz bardziej liczna emigracja zarobkowa, głównie na Wyspy, a tam znajomość języka angielskiego jest nieodzowna. Możemy oczywiście wykluczyć tą konieczność, ale wtedy ilość problemów do przezwyciężenia zwiększa się drastycznie.
Problemy ze znalezieniem pracy, trudność w porozumiewaniu się z szefem czy właścicielem mieszkania, trudności językowe w urzędach, nieznajomość przepisów oraz normalna, codzienna komunikacja.
Angielski i jego znajomość okazuje się kluczowa.

A ponieważ jest to język najbardziej rozpowszechniony i używany na całym świecie (zawsze znajdzie się ktoś, kto go zna) stąd rodzi się konieczność jego nauki. Nawet w krajach, gdzie panuje duża niechęć do używania innego języka niż ojczysty, sporo osób zna język angielski (np. kraje skandynawskie, Francja czy Niemcy).

Wyjątkiem, choć coraz mniejszym są kraje Ameryki Południowej, gdzie króluje język hiszpański. Ale i tam, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia znajomość angielskiego staje się coraz bardziej wykorzystywana.

Współczesny Polak zna angielski?

Już teraz w większości firm najważniejszym wymogiem jest już nie podstawowa ale biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie. Osoba, znająca tylko swój język, może być traktowana jak półanalfabeta.
A praca przy komputerze i w internecie wymusza znajomość angielskiego.
Nie pozostaje nam nic innego, jak się go nauczyć.